Windows 9 za darmo - jeśli masz Windows 8/8.1

Jakiś czas temu pojawiły się plotki, że Windows 9 będzie dostępny za darmo. Dziś znalazły one potwierdzenie, jest jednak pewno "ale" - aby mieć nowy system Microsoftu bez żadnych opłat, trzeba już być posiadaczem Windows 8 albo 8.1.

Informację tę przedstawił Andreas Diantoro, szef indonezyjskiego oddziału Microsoftu, w wywiadzie dla portalu Detik.com. Według jego słów przejście na Windows Threshold (nazwa robocza) ma przypominać aktualizacje systemu, jakie mają miejsce przy modernizacjach OS X na urządzeniach Apple. Raz tego typu operacja została już przeprowadzona - krok z Windows 8 do 8.1. Jak widać wyniki były satysfakcjonujące i być może w przyszłości aktualizacje Windowsa będą odbywać się tylko w ten sposób.

Wczoraj na krótko wersja Technical Preview pojawiła się przypadkowo w sieci. Wersja 32-bit miała 3 GB, wydanie 64-bit - 4 GB, więc pobieranie każdej zajmie nieco czasu. Wracając do aktualizacji systemu - niestety, w wywiadzie nie ma ani słowa na temat kosztów ewentualnej zmiany systemu przez posiadaczy Windows 7, Visty czy XP. Nie wiadomo także, czy nowy system pojawi się w wersji pudełkowej.