Windows 9 zostanie zaprezentowany (prawdopodobnie) 30 września

O następcy Windows 8 mówi się już od kilku miesięcy, a teraz pojawiły się pierwsze konkretne informacje. Według nich rynkowa premiera systemu nastąpi w kwietniu 2015 roku razem z debiutem Windows Phone 9, ale zaprezentowany zostanie już pod koniec września b.r.

Windows 8 rozczarował większośc użytkowników, więc Microsoftowi śpieszno z pokazaniem następcy, który bardziej spodoba się na świecie. Pierwsze konkretne wieści pojawiły się na chińskiej stronie Weibo, gdzie pokazano poniższą grafikę, będącą ponoć oficjalnym logiem Windowsa 9. Powisiała na stronie dość krótki czas, po czym została zdjęta wraz z artykułem, który ilustrowała, a zatytułowany był "Windows 9 już wkrótce". Z kolei strona Myce.com zaprezentowała dokumenty, które "wyciekły" z Microsoftu, a w których napisano, że wersja Preview "dziewiątki" ma mieć miejsce najpóźniej w trzecim kwartale 2014 roku. Potwierdził to portal The Verge, który ma te informacje od osób pracujących przy nowym systemie. On też ujawnił kilka interesujących szczegółów na jego temat.

Wśród nich znajdziemy informację o Metro UI, którego zostanie usunięty Charms Bar (pasek wyskakujący po prawej stronie ekranu), powróci za to menu Start. Co się tyczy paska, to ma on zniknąć z wersji desktopowej Windows 9, a pozostać na tabletach. Menu Start ma być natomiast konfigurowalne. Jako pierwsi z nowym systemem zapoznają się partnerzy Microsoftu, którzy otrzymają wkrótce wersję pre-beta Windows Developer Preview 9.