Windows Blue: Microsoft obiecuje zmiany bazujące na opiniach konsumentów

Szefowa działu finansowego w firmie Microsoft, Tami Reller, podzieliła się kilkoma interesującymi informacjami na temat systemu Windows Blue.

Podczas wywiadu udzielonego serwisowi The Verge, szefowa działu finansowego w firmie Microsoft, Tami Reller, podzieliła się kilkoma informacjami na temat następnych "okienek":

- Blue to "nazwa kodowa" i pomimo tego, że do Sieci wyciekają kolejne kompilacje Windows 8.1, Microsoft nie ma jeszcze ustalonej dokładnej nazwy dla nowego systemu. Nie określił również jego ceny oraz nie przygotował szczegółowego projektu opakowania. Wszystkie te informacje zostaną podane do końca tego miesiąca, czyli blisko miesiąc przed rozpoczęciem Microsoft Build Developer Conference 2013

- najlepiej pasującym opisem dla Blue jest słowo "aktualizacja". Skupiona będzie ona na trzech obszarach: dotyku, dotychczasowych opiniach i nowych formach.

Jeżeli chodzi o wspomniane opinie, warto przypomnieć, że Windows 8 został poddany ogromnej krytyce ze względu na sprawiającą problemy obsługę przez "niedotykowe pecety" (w przypadku dotykowych też nie jest dobrze)) oraz brak tradycyjnego przycisku Start. Co na to Reller?

"Dzięki Blue mamy okazję do zajęcia się opiniami ze strony konsumentów i rynku. Słyszeliśmy o tym [krytyce za brak przycisku Start - red.] i wzięliśmy to pod uwagę. Naprawdę staramy się zrozumieć, o co naprawdę proszą ludzie"

Jak widać wykręciła się od jednoznacznej odpowiedzi. Liczne źródła donoszą jednak, że Microsoft ma zamiar ugiąć się w tej kwestii pod naciskiem opinii konsumentów.

Kolejny wywiad i kolejne informacje

Oprócz wywiadu dla The Verge, wywiad z Tami Reller przeprowadził również Brandon LeBlanc. Dowiadujemy się z niego dodatkowo, że premierze Blue, która będzie miała miejsce "jeszcze w tym roku", towarzyszyć ma rozbudowa sprzętowego ekosystemu Microsoftu w takich obszarach, jak wielkość ekranu, bateria i wydajność. Ponadto zarówno klienci biznesowi, jak i konsumenci mogą podobno liczyć na szereg nowych opcji.