Windows Blue na kolejnych zrzutach ekranu. Jeszcze bez nazwy Windows 8.1

W Sieci pojawiły się kolejne zrzuty ekranu prezentujące Windows Blue. Zaraz, przepraszam, chyba warto już się jednak posługiwać "normalnym" oznaczeniem kolejnego systemu Microsoftu, czyli Windows 8.1.

Kilka dni temu w Sieci pojawiły się zrzuty ekranu kompilacji 9375 nadchodzącego systemu Microsoftu, na których po raz pierwszy pojawiło się oznaczenie "Windows 8.1 Pro". Nieco później dziennikarka/blogerka Mary Jo Foley (znana z wnikliwych obserwacji poczynań amerykańskiego giganta) potwierdziła, że będzie to oficjalna nazwa systemu znanego dotychczas pod kodową nazwą "Blue". Wydaje się to sensownym rozwiązaniem ze względu na fakt, że stanowić on ma jedynie aktualizację dla Windows 8.

Co interesujące, w serwisie WinForum.eu pojawiły się też właśnie kolejne zrzuty ekranu, które tym razem odnoszą się do kompilacji noszącej numer 9369. Widniejące na nich daty potwierdzają, że powstała ona później od kompilacji 9364, która tuż przed świętami wyciekła do sieci i została przetestowana.

Zrzut ekranu z systemu Windows 8.1

Zrzut ekranu z systemu Windows 8.1

Zrzut ekranu z systemu Windows 8.1

Zrzut ekranu z systemu Windows 8.1

Zrzuty ekranu z systemu Windows 8.1

Zrzuty ekranu z systemu Windows 8.1

Jak widać, na zdjęciach kompilacji 9364 nie ma nazwy "Windows 8.1 Pro", co w sumie nie powinno raczej dziwić, gdyż powstała ona wcześniej od 9375. Pojawił się na nich za to nasz "nowy znajomy", czyli Internet Explorer 11.

Na koniec warto przypomnieć, że w dniach 26-28 czerwca odbędzie się konferencja dla deweloperów Build 2013. To właśnie wówczas najprawdopodobniej przedstawiony zostanie po raz pierwszy oficjalnie Windows 8.1.


Zobacz również