Windows Blue: pierwsza aplikacja i oficjalnie potwierdzona nazwa

Windows Blue został oficjalnie potwierdzony przez przedstawiciela Microsoftu. Ponadto przedstawił on przeznaczoną dla niego aplikację Fresh Paint.


Od kilku miesięcy w Sieci pojawiały się doniesienia na temat następnego systemu operacyjnego Microsoftu, Windows Blue. Gigant wstrzymywał się jednak od podania jakichkolwiek oficjalnych informacji na jego temat. O tym, że prawdopodobnie pracuje już nad nowymi "okienkami" dowiedzieliśmy się (chyba) przez przypadek kilka tygodni temu wraz z zamieszczonymi przez niego ogłoszeniami o pracę.

Blue oficjalnie potwierdzony

Dzisiaj mamy już jednak pewność, że Windows Blue nadchodzi. Podczas ostatniego wywiadu, Eric Rudder, Dyrektor Techniczny ds. Strategii oficjalnie bowiem potwierdził, że następny system Windows będzie nosił kodowe oznaczenie "Blue". Zaprezentował też przeznaczoną dla niego wersję aplikacji Fresh Paint, która oferowała będzie m.in. możliwość skorzystania z akwareli oraz zadeklarował, że nowe "okienka" będą jeszcze bardziej skoncentrowane na sterowaniu za pomocą dotyku.

Z możliwościami nowej aplikacji możecie zapoznać się oglądając poniższe wideo:

Blue - kilka słów

Z pojawiających się do tej pory spekulacji wynika, że Windows Blue stanowić ma aktualizację dla Windows 8. Pojawić ma się też wersja Windows Phone Blue, która zaktualizuje Windows Phone 8. Ogólnie system ten ma stworzyć bardziej zwarty ekosystem łączący mobilne i stacjonarne "okienka" oraz usługi Microsoftu takie jak SkyDrive, Outlook i Bing.

Spekuluje się, że premiera Windows Blue będzie miała miejsce już latem.