Windows "Blue": poznaj kilka nowych szczegółów na jego temat

W Sieci pojawiły się kolejne spekulacje dotyczące następcy (a może tylko uaktualnienia?) Windows 8, czyli systemu noszącego kodową nazwę "Blue".


Windows 8 zdobywa powoli rynek, choć radzi sobie z tym znacznie słabiej niż oczekiwał Microsoft. Z pewnością jednym z czynników mających na to wpływ było zastosowanie w nim kontrowersyjnych rozwiązań, które nie przypadły do gustu wielu użytkownikom (mowa tutaj np. o nowym ekranie startowym, pozbyciu się przycisku Menu Start).

Biorąc to pod uwagę tym bardziej interesujące wydają się informacje na temat prac nad nowymi "okienkami", które rozpoczęły się już prawdopodobnie w sierpniu i prowadzone są w ramach projektu noszącego nazwę "Blue". Właśnie ich dotyczy wpis, który pojawił się niedawno na jednym z tajwańskich forów, a którego autorem (według pozostałych uczestników forum) ma być pracownik Microsoftu.

Osoba ta przekonuje, że korzysta obecnie z wersji alfa systemu "Windows 9 Dev", a konkretnie kompilacji oznaczonej numerem 9622. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że obecna kompilacja Windows 8 nosi numer 9200, możemy chyba założyć, iż chodzi tutaj właśnie o Windows "Blue". Oto czego dowiadujemy się na jego temat:

- w Windows "Blue" pozostawiony zostanie interfejs Modern UI

- podobnie jak w Windows Phone 8 możliwe będzie dostosowanie ekranu startowego m.in. poprzez zmianę wielkości kafelek

- w Windows "Blue" zagości zaktualizowane jądro oznaczone numerem 6.3

- pozostawiony zostanie pulpit, który ulec ma jednak jeszcze większemu "spłaszczeniu"

Windows "Blue": co to właściwie będzie?

Niestety obecnie informacje na temat tego projektu pozostają objęte tajemnicą, więc tak w zasadzie to nie wiemy, czy będziemy mieli do czynienia z samodzielnym nowym systemem, czy też raczej z darmowym uaktualnieniem dla "ósemki".

Windows "Blue": kiedy premiera?

Według ostatnich doniesień pierwszych wersji deweloperskich Windows "Blue" powinniśmy oczekiwać latem.