Windows Blue uchwycony na kolejnych zrzutach ekranu. Publiczna beta coraz bliżej?

W Sieci pojawiły się kolejne screenshoty, który mogą przedstawiać następny system Microsoftu, czyli Windows Blue.

Wielu niezadowolonych użytkowników systemu Windows 8 z wytęsknieniem oczekuje premiery systemu Windows Blue. To, że faktycznie trwają nad nim prace Microsoft sam potwierdził (niechcący?) na stronie Microsoft Careers w dwóch ogłoszeniach o pracę. Jedno z nich sugerowało, że nowy system zaoferuje zmiany w tak często krytykowanym interfejsie użytkownika "ósemki".

Z pojawiających się do tej pory spekulacji wynikało, że pierwsza publiczna beta Blue może zostać udostępniona w czerwcu podczas konferencji TechEd 2013, natomiast wersja finalna systemu pojawi się w sierpniu, czyli blisko rok po premierze Windows 8.

O tym, że do premiery nowego systemu faktycznie mogło pozostać zaledwie kilka miesięcy mogą świadczyć pojawiające się ostatnio w Sieci screenshoty. Pierwszy, który został opublikowany kilkanaście dni temu, przedstawiał kompilację Windows o numerze 9319 z nowym jądrem systemowym 6.3. Biorąc pod uwagę fakt, że Windows 8 ma niższe numery (build 9200; jądro w wersji 6.2) wszystko wskazuje na to, że możemy mieć do czynienia z nowymi "okienkami"

Windows Blue uchwycony na kolejnych zrzutach ekranu. Publiczna beta coraz bliżej?

Windows Blue build 9319

Co ważne, kolejne screenshoty pojawiły się też właśnie na forum serwisu Neowin. W odróżnieniu od poprzedniego przedstawiają one Windows cechujący się jeszcze nowszą kompilacją z 13 lutego tego roku o numerze 9347 (9347.0.x86fre.winmain_bluem1.130220-1504_en-us_DV5.iso). Niestety obecnie nic więcej na jej temat nie wiadomo poza tym, że wygaśnie ona 15 stycznia 2014 roku.

Windows Blue uchwycony na kolejnych zrzutach ekranu. Publiczna beta coraz bliżej?

Windows Blue build 9347