Windows Blue uchwycony na kolejnych zrzutach ekranu. Publiczna beta coraz bliżej?

W Sieci pojawiły się kolejne screenshoty, który mogą przedstawiać następny system Microsoftu, czyli Windows Blue.

Wielu niezadowolonych użytkowników systemu Windows 8 z wytęsknieniem oczekuje premiery systemu Windows Blue. To, że faktycznie trwają nad nim prace Microsoft sam potwierdził (niechcący?) na stronie Microsoft Careers w dwóch ogłoszeniach o pracę. Jedno z nich sugerowało, że nowy system zaoferuje zmiany w tak często krytykowanym interfejsie użytkownika "ósemki".

Z pojawiających się do tej pory spekulacji wynikało, że pierwsza publiczna beta Blue może zostać udostępniona w czerwcu podczas konferencji TechEd 2013, natomiast wersja finalna systemu pojawi się w sierpniu, czyli blisko rok po premierze Windows 8.

O tym, że do premiery nowego systemu faktycznie mogło pozostać zaledwie kilka miesięcy mogą świadczyć pojawiające się ostatnio w Sieci screenshoty. Pierwszy, który został opublikowany kilkanaście dni temu, przedstawiał kompilację Windows o numerze 9319 z nowym jądrem systemowym 6.3. Biorąc pod uwagę fakt, że Windows 8 ma niższe numery (build 9200; jądro w wersji 6.2) wszystko wskazuje na to, że możemy mieć do czynienia z nowymi "okienkami"

Windows Blue build 9319

Windows Blue build 9319

Co ważne, kolejne screenshoty pojawiły się też właśnie na forum serwisu Neowin. W odróżnieniu od poprzedniego przedstawiają one Windows cechujący się jeszcze nowszą kompilacją z 13 lutego tego roku o numerze 9347 (9347.0.x86fre.winmain_bluem1.130220-1504_en-us_DV5.iso). Niestety obecnie nic więcej na jej temat nie wiadomo poza tym, że wygaśnie ona 15 stycznia 2014 roku.

Windows Blue build 9347

Windows Blue build 9347