Windows Blue wyciekł do Sieci. Został już przetestowany

W serwisach do dzielenia się plikami pojawił się...Windows Blue. Został on już przetestowany. Końcowy wniosek: "szykuje się prawdziwa bomba".


Microsoft oficjalnie niedawno potwierdził, że pracuje nad systemem o kodowej nazwie "Blue". Niestety nie podał żadnych szczegółów na jego temat. Z pojawiających się do tej pory spekulacji wynika jednak, że będzie to potężna aktualizacja do Windows 8 wprowadzająca szereg usprawnień. Dzięki niej Microsoft zamierza stworzyć bardziej zwarty ekosystem łączący mobilne (pojawić ma się też Windows Phone Blue) i stacjonarne "okienka" oraz usługi takie jak SkyDrive, Outlook i Bing.

Windows Blue wyciekł do Sieci

Jak się właśnie dowiadujemy, w serwisach do wymiany plików pojawiła się kopia Windows Blue (kompilacja 9364). Plik ISO "waży" 2,63 GB, natomiast jego źródłem jest podobno jeden z francuskich partnerów Microsoftu.

Dzięki serwisowi winforum.eu, który przetestował wspomniany system, możemy się dowiedzieć kilku interesujących informacji na jego temat. Oto kilka z nich:

- Blue zapewni usprawnienia w zakresie wielozadaniowości umożliwiając podzielenie na pół ekranu i wyświetlenie dwóch aplikacji

- będzie oferował Internet Explorera w wersji 11

- będzie dysponował większą ilością opcji konfiguracyjnych (dotyczą np. koloru tła i akcentów, wielkości kafelków (są cztery do wyboru))

Pełną recenzję znajdziecie tutaj. Dwa najważniejsze wnioski z niej płynące są następujące:

- kompilacja 9364 cechuje się "niestabilnością i strasznymi błędami"

- szykuje się "prawdziwa bomba"

Windows Blue - dostępność

Obecnie oczekuje się, że pierwsza poglądowa wersja Windows Blue pojawi się w ciągu najbliższych kilku miesięcy, natomiast wersja finalna pod koniec tego roku.