Windows Defender najlepszym antywirusem w tym roku?

AV-TEST ogłosił wyniki analizy najbardziej popularnych antywirusów na świecie, w tym programu Windows Defender. Raport zadziwia, czy Microsoft stworzył najlepszy program na świecie?

Windows Defender znany jest również pod dawną nazwą Microsoft Security Essentials. Jest to podstawowy program ochrony antywirusowej w systemach Windows, który z każdym nowym wydaniem staje się coraz lepszy. Firma Microsoft w wersji na Windows 10 regularnie aktualizuje program Windows Defender o nowe dane i ulepszenia zabezpieczeń.

Drugi rok z rzędu Windows Defender został uznany za najlepszy produkt w najnowszym raporcie AV-TEST, niezależnej organizacji, która sprawdza i ocenia produkty antywirusowe. Ocena miała miejsce w trzech kategoriach: wydajność, ochrona oraz użyteczność. Według raportu program Windows Defender uzyskał maksymalny wynik we wszystkich wymienionych kategoriach, co daje mu maksymalną ocenę, 18 punktów. Warto podkreślić, że taką liczbę punktów uzyskało tylko 8 produktów antywirusowych.

Windows Defender, AV-test

Według raportu program antywirusowy Windows Defender zablokował wszystkie ataki złośliwego oprogramowania typu 0-day oraz szeroko rozpowszechnionych wirusów. Wyniki z AV-TEST są dowodem na to, że wbudowany program antywirusowy dedykowany dla Windowsa 10 jest w stanie powstrzymać najnowsze zagrożenia. Wygląda na to, ze dla podstawowej ochrony systemu program Windows Defender w zupełności wystarcza.

Zobacz również: Kopiuj-Wklej pomiędzy Windows 10, a Android! To będzie świetna funkcja