Windows Defender to najlepszy towarzysz dla Google Chrome

Twórcy przeglądarek nie narzekają na Windows Defendera ponieważ to jedyny dobrze zaprojektowany antywirus - twierdzi inżynier zajmujący się bezpieczeństwem Chrome'a.


Antywirusy kontra przeglądarki

Chcąc zabezpieczyć lepiej komputer wielu z nas sięga po program antywirusowy. Niestety często okazuje się, że ma on mniejszy lub większy, ale niekorzystny wpływ m.in. na działanie przeglądarki. W przypadku Google Chrome jest jednak jeden AV, który spisuje się świetnie: to...Windows Defender.

Windows Defender i Google Chrome

Opinia ta nie pochodzi z mało wiarygodnego źródła, lecz od osoby, która zna się na rzeczy. Jest nią Justin Schuh, ekspert od spraw bezpieczeństwa w Chrome, który po przeprowadzonych testach stwierdził, że właśnie Defender najlepiej współpracuje z innymi programami. "Wszystkie inne antywirusy" źle wpłynęły na działanie przeglądarki Google.

"Defender to jedyna znana mi aplikacja antywirusowa, która nie uszkodziła mechanizmów bezpieczeństwa Chrome" - zachwala oprogramowanie Microsoftu Justin Schuh.

Microsoft Windows Defender w Windows 10

Na koniec warto dodać, że wraz z wydaniem Windows 10 Microsoft skupił się również na rozbudowie platformy Windows Defendera. Ostatnim tego przejawem jest narzędzie Windows Defender Security Center, które będzie (pojawi się wraz z aktualizacją Creators Update) pełniło rolę centrum pozwalającego na łatwe zarządzanie różnymi dbającymi o bezpieczeństwo modułami.