Windows HPC jeszcze w tym miesiącu

Microsoft planuje udostępnić jeszcze w tym miesiącu finalną wersję systemu operacyjnego dla super-komputerów złożonych z klastrów - Windows HPC Server 2008 (High Performance Computing).

Windows HPC Server 2008 został udostępniony po raz pierwszy w wersji beta prawie rok temu, w październiku zeszłego roku. W czerwcu br. wydana została już edycja bliska RTM. Po prawie rocznym okresie testów Microsoft poinformował, iż finalna wersja systemu jest już praktycznie ukończona i premiery spodziewać należy się jeszcze w tym miesiącu (patrz też: "Najszybszy na świecie superkomputer z Windows - 23. miejsce na liście TOP 500").

Windows HPC Został przygotowany z myślą o zastąpieniu systemu Windows Compute Cluster Server 2003. Wśród nowości wymienić warto zaimplementowanie nowych, udoskonalonych narzędzi, które ułatwiają proces wdrażania, monitorowania i zarządzania systemem operacyjnym na wielu jednostkach, ulepszone działanie w środowisku sieciowym, wsparcie dla różnych systemów plików w klastrach oraz dla SOA.

Premiera systemu Windows HPC Server 2008 odbyć się ma 22 września br. podczas konferencji High Performance on Wall Street, w Nowym Jorku.

Więcej informacji: oficjalna witryna Windows HPC Server 2008 (w j. ang.).


Zobacz również