Windows Insider Preview build 11102 gotowy do pobrania

Uczestnicy programu Windows Insider mogą już pobierać nową poprawkę systemu. Build oznaczony numerem 11102 może jednak spowodować problemy związane z grami jak Wiedźmin 3 czy Fallout 4.

Build ten jest dostępny dla osób korzystających z systemu szybkich aktualizacji. Z nowych rzeczy jest tylko jedna - wprowadzone zostało nowe menu historii odwiedzanych witryn w przeglądarce Edge. Klikając w przycisk "wstecz" w przeglądarce, użytkownik otrzyma możliwość szybkiego przeskoczenia do ostatnio odwiedzanych stron w danej zakładce. Warto podkreślić, że funkcja ta pojawiła się na prośbę użytkowników programu Windows Insider. Oprócz tego nowy build może spowodować pięć poważniejszych błędów systemu.

Nowa funkcja w Edge

Nowa funkcja w Edge

Pierwszy to wspomniane kłopoty z grami. Niektóre tytuły (jak wspomniany Wiedźmin 3, Fallout 4, a także Tomb Raider, Assassin’s Creed czy Metal Gear Solid V) po wprowadzeniu nowej wersji systemu mogą nabrać nieprzyjemnego zwyczaju wyłączania się w sytuacji, gdy użytkownik zmieni tryb z okienkowego na pełny ekran, a także gdy zmienia rozdzielczość. Buid może także spowodować problemy z używaniem systemowej Lupy i Narratora. Kolejna rzecz to bug objawiający się informacją o braku biblioteki "WSClient.dll" - informacja taka może być wyświetlana zaraz po zalogowaniu. Jeżeli tak się stanie, należy na koncie administratora wprowadzić z linii komend następujące polecenie: schtasks /delete /TN “\Microsoft\Windows\WS\WSRefreshBannedAppsListTask” /F - ma to naprawić problem. Ponadto gdy użytkownik będzie chciał wprowadzić ten build, może otrzymać informację o tym, ze jego bezprzewodowa karta sieciowa nie jest kompatybilna z Windows 10. Rozwiązanie wymaga odwiedzenia strony producenta karty i pobrania najnowszych sterowników do niej.