Windows Insider może pochwalić się 3,7 miliona uczestników - czego chcą najbardziej?

Podczas konferencji Build 2015 Microsoft pochwalił się, że do programu Windows Insider - który umożliwia testowanie Windows 10 przed premierą - należy już ponad 3,7 miliona osób. Czego brakuje im w systemie?

Na początku przypomnę, że w pod koniec stycznia liczba osób zainteresowanych programem Windows Insider wynosiła 1,7 miliona, czyli aktualnie mamy ponad dwa razy więcej chętnych do testowania Windows 10. Jest to z pewnością wielki sukces Microsoftu, szkoda tylko, że przy poprzednich systemach nie prowadzono takiego rozwiązania - pozwoliłoby to na uniknięcie wielu rozczarowań użytkowników. Potwierdzono także, że program będzie kontynuowany nawet po premierze nowego systemu - wszystko po to, aby sami jego użytkownicy mogli podpowiadać, co jeszcze chcą mieć do dyspozycji.

Windows Insider może pochwalić się 3,7 miliona uczestników - czego chcą najbardziej?

Pulpit Windows 10 (foto: Microsoft)

Teraz czas sprawdzić, jakie do tej pory pomysły cieszą się największym uznaniem. Na pierwszym miejscu znajduje się prośba mieszkańców Iranu o otwarcie im dostępu do Microsoft Store - prosi o to 54 723 użytkowników Windows z tego kraju. Niemal 49 tysięcy osób chce natomiast, aby w finalnym wydaniu Windows 10 pojawił się Aero Glass znany Windows 8 w wydaniu Developer Preview. Ponad 27,5 tysiąca osób chce mieć konfigurowalny ekran logowania - i o tym aspekcie już wiadomo, że pojawi się jeszcze przed premiera, a 27 340 użytkowników chce systemu zakładek w eksploratorze Windows. Moim zdaniem to ostatnie przydałoby się najbardziej i mam nadzieję, że Microsoft posłucha głosów ludzi.

Zobacz również:

  • Windows 11 2023 (23H2) - kolejna duża aktualizacja Windows. Co o niej wiemy? [10.03.2023]
  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 10? [31.08.2023]
  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: