Windows Intune zmieni się w Microsoft Intune

Windows Intune to usługa w chmurze Microsoftu, która działa od 2011 roku i dedykowana jest dla małych i średnich firm. Microsoft postanowił zmienić jej nazwę oraz wprowadzić liczne usprawnienia.

Windows Intune oferuje zarządzanie stacjami klienckimi z poziomu specjalnej strony administracyjnej bez potrzeby posiadania infrastruktury po stronie klienta. Nowa nazwa wiąże się nie tylko z ulepszeniami, jakie będą mieć miejsce już niedługo, ale także nową polityką firmy, stawiającą przede wszystkim na usługi chmurowe. Po aktualizacji Microsoft Intune będzie oferować lepsze wsparcie związane z urządzeniami mobilnymi (mobile application management - MAM) oraz wspierać nie tylko Windows, ale i platformy z iOS i Androidem.

Windows Intune zmieni się w Microsoft Intune

Intune jest częścią Enterprise Mobility Suite (EMS), czyli rozwiązania Microsoftu dla klientów biznesowych, adresowanego dla IT, SaaS oraz BYOD (bring your own device). Oprócz Intune zawiera ono Azure Active Directory Premium i Azure Rights Management. 20 października ma mieć miejsce specjalna konferencja Microsoftu, gdzie zostaną zaprezentowane wszystkie nowości związane z Microsoft's Cloud.

Zobacz również:

  • Microsoft odparł jeden z największych ataków DDoS w historii