Windows Media Player Plus! - ulepsz systemowy odtwarzacz

Windows Media Player to odtwarzacz multimedialny, który każdy użytkownik otrzymuje wraz z systemem Windows. A prezentowany tu dodatek pozwoli na zwiększenie jego możliwości.

Windows Media Player Plus! przeznaczony jest dla odtwarzacza w wersji 11 i wyższych. Po instalacji dodatku pojawią się w nim takie możliwości jak: opcja przypisania globalnych klawiszy skrótu, dzięki którym można sterować odtwarzaczem podczas pracy w innej aplikacji, ulepszone wyszukiwanie utworów w bibliotece, rozbudowany edytor tagów czy dodatkowe opcje playbacku. Znalazła się tu także funkcja losowego tworzenia playlist, dzięki czemu użytkownik może szybko stworzyć gotowe zestawy utworów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodawać do nich pojedyncze piosenki.

Oprócz tego dodatek wprowadza zaznaczanie numeru dysku w kolumnie utworów (co widać na grafice powyżej). Dzięki instalacji Windows Media Player Plus! możliwe jest zatrzymywanie i uruchomienie odtwarzania za pomocą klawisza spacji. Inne opcje to przywracanie ostatnio używanych playlist i utworów, wyświetlanie nazwy odtwarzanego utworu/klipu na pasku odtwarzacza, a także możliwość dostępu do ustawień wszystkich wtyczek programu poprzez menu Narzędzia. Wtyczkę można pobrać z tej strony. Po jej instalacji w systemie można od razu uruchomić odtwarzacz - Windows Media Player Plus! samoczynnie dodaje się do niego.