Windows Millennium

Microsoft ujawnia kolejne szczegóły dotyczące nowego systemu operacyjnego.

Przedstawiciele Microsoftu ujawnili kolejne szczegóły dotyczące następcy systemu operacyjnego Windows 98 - Windows Millennium. Jak stwierdził David Ursino: "Szczególny nacisk położyliśmy na obsługę cyfrowych mediów, usługach online oraz sieciach domowych. Millennium pozwala na organizowanie nagrań MP3, współdzielenie dostępu do Internetu oraz współużytkowanie zdjęć poprzez sieć. Użytkownicy będą również mogli łączyć się z serwisami firm - dostawców sprzętu i oprogramowania w celu diagnozy oraz naprawy dostarczanych przez nich rozwiązań".

Jednak, jak ocenił Michael Gartenberg z Gartner Group: "Działania Microsoftu przypominają poczynania producentów pasty do zębów. Skład każdej jest ten sam i są używane do tego samego celu. Nacisk kładzie się więc na marketing, tyle że tak naprawdę Microsoft zmienił jedynie nazwę, a to za mało, by odświeżyć produkt. To jest tylko następne wydanie Windows 98".

Microsoft planował wprowadzenie wersji beta 2 Millennium pod koniec roku, a pełnej, rynkowej wersji - w połowie 2000. Na razie nic nie wskazuje na to, że dotrzyma terminu.

Więcej informacji: www.idg.net www.microsoft.com