Windows Millennium Beta

Microsoft twierdzi, że gdy Millennium ujrzy światło dzienne, życie z komputerem PC stanie się łatwiejsze, a na system ten zdecyduje się więcej użytkowników w porównaniu do poprzednich produktów firmy.

Microsoft zaprezentował wersję beta swojego nowego produktu - następcy Windows 95/98 - o roboczej nazwie Millennium. Osoby testujące system powinny w tym tygodniu otrzymać płytę CD-ROM. Zdaniem przedstawicieli firmy, będzie to najlepsza metoda testowania najnowszego produktu i efektywny sposób na znalezienie błędów.

Microsoft wciąż rozwija nowe elementy systemu, którego premiera zapowiadana jest na przyszły rok. Windows Millennium, oprócz Auto Update'u, zostanie wyposażony w aktualne sterowniki, rozszerzenia dla cyfrowych mediów, narzędzia usprawniające instalację domowych sieci, lepszą pomoc, automatyczne odnowienie systemu w przypadku błędów spowodowanych przez użytkownika. Funkcja Ochrony Plików ma zapobiegać przypadkowemu usunięciu plików systemowych. Centrum Pomocy będzie wyposażone w zestaw materiałów o peryferiach i oprogramowaniu tak, by użytkownik w każdej chwili mógł sięgnąć po informacje.

Nowa wersja Windows zostanie wyposażona w funkcje zarządzania zbiorami MP3 i zasobami internetowymi (np. zdjęciami umieszczonymi w sieci).

CD-ROM-y z wersją testową będą także zawierały Internet Explorera 5.5, który umożliwi m.in. obejrzenie strony WWW przed wydrukowaniem.