Windows Millennium gotowe

Microsoft oświadczył, iż prace nad nowym systemem operacyjnym zostały już zakończone. Windows Millennium jest już dostępne dla producentów komputerów i oprogramowania.

Microsoft zakończył pracę nad Windows Millennium. Do 14 września (dzień oficjalnej premiery rynkowej) system nie będzie sprzedawany w sklepach, lecz dystrybuowany wśród producentów oprogramowania i sprzętu komputerowego. Dzięki takiej polityce firmy, praktycznie tuż po rozpoczęciu sprzedaży systemu, na rynku osiągalne będą również urządzenia wykorzystujące jego nowe możliwości (np. zaawansowane zarządzanie energią czy szybkie ładowanie systemu). Windows Millennium ma oferować także narzędzia do budowy domowej sieci oraz, reklamowane przez producenta, narzędzia do ochrony i odzyskiwania danych po awarii. Niektóre z aplikacji dostępne są już teraz, jako oddzielne produkty do pobrania z sieci, np. Media Player 7 czy Internet Explorer 5.5.

Rozpowszechniany z Millennium Media Player ma być jednak nieco bardziej "rozbudowana". Nowym narzędziem, jakie wbudowano w system Windows ME, jest Movie Maker - prosty program do edycji filmów wideo. Brak zaawansowanych funkcji Movie Makera ma rekompensować użytkownikom "dyskowa oszczędność", jaką oferuje program. Producent zapewnia, iż tworzone filmy można zapisywać z kompresją 300:1 przy zachowaniu jakości obrazu zbliżonej do standardu VHS. Pozwala to na nagranie prawie 23 godzin filmu na 1 GB dysku.


Zobacz również