Windows OneCare Live już jest

Dzień wcześniej niż spekulowano Microsoft udostępnił pełną wersję pakietu Windows Live OneCare. Zawiera on między innymi oprogramowanie antywirusowe i firewalla. Aplikacja dla nowego systemu Giganta z Redmond, Visty, trafi na rynek mniej więcej w tym samych czasie co sam OS.

Windows OneCare póki co dostępne jest jedynie dla klientów ze Stanów Zjednoczonych. Przedstawiciele Microsoftu twierdzą jednak, iż już wkrótce produkt będzie sprzedawany także klientom w innych częściach globu. W tej chwili amerykanie mogą go zakupić online lub poczekać do czwartku, kiedy to aplikacja ma być już dostępna w sklepach. Aby dokonac zakupu online użytkownik musi korzystać z Internet Explorera w wersji 6.0 lub późniejszej. Cenę pakietu ustalono na 49.99 USD rocznie, umożliwiając użytkownikowi jednoczesną instalację na trzech komputerach. Ruch taki ma uprościć ma wybór i zmniejszyć podział użytkowników na małe firmy i klientów indywidualnych. Użytkownicy mogą też wypróbowac program za darmo (90 dniowa wersja trial).

Windows OneCare Live już jest

OneCare dostępny tylko dla Amerykanów korzystających z Internet Explorera

Pakiet OneCare zawiera firewalla, antywirusa, technologię antyspyware (czyli Windows Defender - wciąż w wersji Beta) oraz oprogramowanie do składowania plików. Dodatkowo oferuje użytkownikowi także możliwość dokonania zadań typowo konserwacyjnych i zwiększających wydajność systemu takich jak defragmentacja czy czyszczenie historii i plików tymczasowych. Takie podejście daje Microsoftowi możliwość twierdzenia, iż OneCare to protoplasta nowej generacji aplikacji, chroniących system przed wszelkimi zagrożeniami i ułatwiających użytkownikowi kompleksowe dbanie o "higienę" komputera. Niemniej jednak oczywistym zdaje się, iż produkt jest po prostu mocnym wejściem na rynek programów antywirusowych, do czego Microsoft szykował się już od dłuższego czasu publikując na przykład beta wersje Windows Defendera.

Wraz z wejściem na rynek pełnej wersji OneCare Live wygasa program beta, Microsoft zapewnia jednak, iż już wkrótce ruszy testowa wersja aplikacji przeznaczonej dla systemu Windows Vista.

Więcej informacji: Windows Live OneCare