Windows OneCare - gotowy do testów

Zestaw aplikacji zabezpieczających Windows OneCare Live, w skład którego wchodzą m.in. narzędzia antywirusowe, firewall oraz aplikacja antyspyware'owa, jest już gotowy do testów. W najbliższych dniach Microsoft powinien udostępnić jego oficjalną wersję beta.

Z e-maila rozesłanego do zarejestrowanych testerów wynika, że beta Windows OneCare jest już gotowa do rozpoczęcia testów i wkrótce zostanie udostępniona (aczkolwiek nie podano na razie konkretnej daty).

"W tej chwili prowadzimy ograniczone, wewnętrzne testy usługi Windows OneCare Live. Udostępnienie wersji beta szerszemu gronu testerów nastąpi na pewno jeszcze w tym roku - czyli zgodnie z deklarowanym przez nas wcześniej terminem" - mówi rzecznik firmy.

O OneCare Live pisaliśmy już wielokrotnie - m.in. w tekście "Microsoft rozpoczyna testy antywirusa". Podstawowym zadaniem systemu jest zintegrowanie wszystkich produktów koncernu związanych z bezpieczeństwem Windows. W jego skład będą również wchodziły narzędzia do optymalizacji ustawień systemowych. Wiadomo już, że usługa ta będzie płatna - aczkolwiek wciąż nie wiadomo, ile może ona kosztować.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie koncernu.


Zobacz również