Windows Phone 10 trafił do partnerów Microsoftu

Prace nad Windows Phone 10 trwają, lecz Microsoft nie podał jeszcze żadnych szczegółów na temat nowego systemu. Wiemy już jednak, że został on rozesłany w wersji testowej do wybranych partnerów.

Serwis WinBeta opublikował kilka informacji na temat Windows Phone 10. Wynika z nich, że pierwsza testowa kompilacja tego systemu została już rozesłana do wybranych partnerów Microsoftu, aby sprawdzić, jak sobie radzi na nowych urządzeniach.

Obecnie oczekuje się, że kolejny mobilny system Microsoftu będzie nosił oznaczenie Windows Phone 10 (zresztą wspomniana wersja testowa dostarczona została parterom pod taką nazwą). Serwis WinBeta twierdzi, że według "źródeł bliskich sprawy" rozważana jest jednak możliwość zmiany tej nazwy na Windows 10.

Dla zwolenników mobilnych "okienek" to ważna informacja, ponieważ oznacza, że Microsoft zaczął bardziej koncentrować się na "smartfonowej" stronie swojej najnowszej platformy (do tej pory wszelkie prace prowadzone były wewnątrz jego struktur). Można mieć więc nadzieję, że wkrótce amerykańska firma przedstawi bardziej szczegółowe plany dotyczące smartfonów.

Kiedy?

Microsoft prawdopodobnie na początku 2015 roku udostępni kolejną kompilację Windows 10 Technical Preview. Wydaje się, że możemy także oczekiwać, iż wraz z nią udostępniona zostanie pierwsza wersja poglądowa Windows Phone 10.