Windows Phone 7.5 ("Mango") - o pół kroku bliżej konkurencji

Microsoft zaprezentował nowe funkcję w "Mango", czyli aktualizacji dla Windows Phone 7.

Jeszcze w 2011 r. na rynku pojawi się kolejna wersja Windows Phone 7. Wśród planowanych nowości, Microsoft, już wcześniej wspominał o mobilnej wersji Internet Explorera 9, nowych językach interfejsu (w tym j. polski) i pełnym multitaskingu.

Teraz poznaliśmy też nowe możliwości, związane z wyszukiwarką Bing, a także nawigacją GPS i innymi usługami WP7.

Nawigacja, Bing Audio i podcasty

Jedna z najważniejszych nowości to kolejna wersja Bing Maps, która będzie działać w formie nawigacji samochodowej. Wskazówki dla kierowcy zostaną udostępnione na ekranie telefonu, jak i w formie komunikatów głosowych ("Microsoft Tellme").

Aktualizacji doczeka się Bing Audio, czyli usługa podobna nieco do programu Shazam. Funkcja ta pozwoli na identyfikację obecnie słuchanej piosenki i sprawdzenie jej dostępności w sklepie Zune Marketplace. Dzięki Bing Vision telefony z WP7 zyskają nowe możliwości, takie jak rozpoznawanie kodów kreskowych, płyt z muzyką i książek.

Windows Phone 7.5 ("Mango") pozwoli na strumieniowe pobieranie podcastów, usprawni sklep i interfejs użytkownika, a prawdopodobnie zaskoczy nas także w związku z nowym zakupem Microsoftu - komunikatorem Skype.

Nowa wersja platformy WP7 pojawi się pod koniec 2011 r.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: