Windows Phone 7.8: oficjalny proces aktualizacji ruszy 31 stycznia

Użytkownicy starszych smartfonów pracujących pod kontrolą systemu Windows Phone już wkrótce otrzymają możliwość jego aktualizacji do wersji 7.8.

Na długo przed premierą systemu Windows Phone 8 właściciele smartfonów z Windows Phone dowiedzieli się, że nie otrzymają możliwości przeprowadzenia aktualizacji do "ósemki". Microsoft obiecał im jednak w zamian okrojoną wersję noszącą numer 7.8:

- o tym, czym się różnią obie wersje możecie przeczytać w artykule "Windows Phone 8: zobacz, których jego możliwości pozbawiony zostanie WP 7.8"

- jak działa ten system możecie sprawdzić tutaj

Oczywiście pojawiło się pytanie, kiedy 7.8 zostanie udostępniony? Po różnych spekulacjach na ten temat odpowiedzi na nie udzielił oficjalnie na swoim blogu Microsoft zapowiadając, że nastąpi to "na początku 2013 roku".

Jak się okazuje, gigant chyba zamierza dotrzymać słowa. Wcześniejsze doniesienia brytyjskiego i niemieckiego operatora O2 oraz australijskiego Telstra potwierdził bowiem właśnie kolumbijski oddział Windows Phone, który na swojej stronie na Facebooku poinformował, że oficjalny proces aktualizacji do Windows Phone 7.8 zostanie rozpoczęty 31 stycznia.

Na koniec warto przypomnieć, że aktualizacja do WP 7.8 nie obejmie wszystkich smartfonów ze starszą wersją "okienek". Ponadto właściciele Lumii mogli z niej skorzystać (oczywiście na własne ryzyko) już pod koniec poprzedniego roku, kiedy to ku zaskoczeniu wszystkich została ona udostępniona na serwerach Nokii za pośrednictwem NaviFirm.