Windows Phone 7 Mango jest już blisko

W ciągu najbliższych dwóch tygodni Microsoft rozpocznie wprowadzanie systemu mobilnego Windows Phone 7 Mango. Na tę aktualizację czekają posiadacze smartfonów z wcześniejszą wersją oprogramowania oraz producenci, którzy w tym samym czasie będą mogli wydać nowe modele z WP7 Mango.

Aktualizacja systemu mobilnego Microsoft znana jest jako Windows Phone 7.5 lub po prostu jako Mango. Eric Hautala z Microsoftu przekazał na blogu Windows Phone, że proces jej udostępniania rozpocznie się za dwa tygodnie. Wprowadza ona liczne nowe możliwości do mobilnego systemu. Mają mu pomóc w trudnej rywalizacji z Apple iOS i Google Androidem.

Funkcja People Hub w zaktualizowanym systemie pozwoli na korzystanie z Faceboka, LinkedIn, Outlooka, Twittera i Windows Live Messnegea przy pomocy jednego interfejsu. Cały system doczekał się też większej integracji z usługą SkyDrive oferującą przechowywanie danych w chmurze obliczeniowej.

Windows Phone 7.5 będzie również wspierał HTML 5 oraz sprzętową akcelerację grafiki. Do tego dochodzi integracja YouTube'a, LastFM i Slackera z usługą Music + Video. Są to tylko niektóre spośród 500 poprawek wprowadzonych w systemie. Ogólnie, ma on być bardziej funkcjonalny i przyjazny użytkownikowi.

Microsoft ostrzega, by nie korzystać z nielegalnych wersji systemu i nieoficjalnych narzędzi do jego aktualizowania. Hautala mówi na blogu, że Windows Phone 7.5 jest przygotowany dla różnych smartfonów i każdy z nich powinien dostać odpowiednią dla siebie wersję. Pełną funkcjonalność ma gwarantować tylko oficjalna aktualizacja.