Windows Phone 7 Mango: najlepsze funkcje

Microsoft zaprezentował nową wersję systemu Windows Phone 7. Mango jest bezpłatną aktualizacją oprogramowania, która dostarczy ponad 500 nowych funkcji.


Prezentujemy 7 najlepszych funkcji mobilnego systemu operacyjnego - Windows Phone 7 Mango (albo: Windows Phone 7.5).

Multitasking

Mango pozwala na wielozadaniowość. Zewnętrzne aplikacje zainstalowane w WP7 mogą działać w tle, a odświeżony interfejs użytkownika pozwala na ich szybkie przełączanie. Po przejściu do kolejnej aplikacji, łatwiejszy będzie powrót do poprzedniej. System został wyposażony w przycisk "Wstecz".

Zobacz również:

  • Najlepszy antywirus 2023 - top 10 antywirusów

Połączony czat

Nowa wersja Windows Phone 7 pozwala na wysyłanie i odbieranie SMSów, korzystanie z Windows Live Messengera i czatu serwisu Facebook w jednym oknie aplikacji. Rozmowa może być prowadzona na kilku platformach jednocześnie.

Local Scout

Usługa "Local Scout" to inaczej mówiąc geolokalizacja. Mango pozwala na wyszukiwanie pobliskich firm, takich jak restauracje, sklepy i salony fryzjerskie. Udostępnia także wyniki wyszukiwania produktów zgodne z naszą lokalizacją (oferty tylko ze sklepów w okolicy).

Internet Explorer 9

Windows Phone doczeka się najnowszej wersji Internet Explorera, wraz z akceleracją sprzętowa i obsługą technologii HTML5. IE9 to przeglądarka internetowa, która pomaga w korzystaniu z serwisów społecznościowych. Jedną z ciekawszych funkcji jest przycisk "Share", który pozwoli podzielić się ze znajomymi ciekawymi odkryciami w Sieci.

Grupowanie kontaktów

WP7 Mango skierowany jest m.in. do małych społeczności i paczek znajomych. System pozwala na grupowanie kontaktów. Usługa ta umożliwiania wysyłanie SMSów i wiadomości e-mail do wszystkich osób z grupy na raz. Możliwe jest także przeglądanie znajomych i sprawdzanie ich obecnych lub wcześniejszych statusów w serwisach społecznościowych.

Skrzynka pocztowa 2.0

Windows Phone 7 nareszcie doczekał się jednej skrzynki e-mail dla wielu kont pocztowych. Można teraz korzystać z telefonu jak z klienta poczty, zamiast przeglądać mobilne wersje kolejnych usług e-mail. Skrzynka pocztowa w Mango pozwala też na przesyłanie wiadomości do chmury (Exchange Server) i przeszukiwanie starszych wiadomości, które nie są już zapisane w telefonie.

Poprawiony Bing

WP7 Mango pozwoli nie tylko na tradycyjne wyszukiwanie w Bingu, lecz także fotografowanie i sprawdzanie kodów kreskowych i kodów QR. Dzięki usłudze Bing Audio możliwe będzie zidentyfikowanie słuchanej piosenki i sprawdzenie jej dostępności w sklepie Zune Marketplace.

Windows Phone 7 Mango na rynku pojawi się jesienią 2011 roku.

-----

Jak wam się podoba?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: