Windows Phone 7 przegrywa z Androidem i Symbianem

Microsoft milczy i nie publikuje oficjalnych informacji na temat wyników sprzedaży urządzeń działających pod kontrolą Windows Phone 7. Amerykańską firmę wyręczają więc serwisy internetowe, które uważają, że system operacyjny i zaprezentowane smartfony nie zainteresowały potencjalnych odbiorców.

Informacje, na jakie można się natknąć w sieci, na pewno nie ucieszą Microsoftu. Brytyjski serwis MobilesPlease agregujący informacje na temat okazyjnych cen w tamtejszych sklepach obliczył, że zaledwie 3% sprzedawanych urządzeń wykorzystuje Windows Phone 7. Zdaniem jego przedstawicieli, smartfony działające pod kontrolą Androida wygrywają w tym przypadku walkę o portfele klientów w stosunku 15:1.

To jednak nie koniec złych wiadomości. Ten sam serwis twierdzi, że borykająca się z problemami Nokia i jej urządzenia działające pod kontrolą Symbiana, również wygrywają starcie z Windows Phone 7. W tym przypadku stosunek sprzedaży to 3:1 na korzyść fińskiej firmy. Pikanterii tej informacji dodaje fakt, iż chodzi tu w zasadzie tylko o sprzedaż jednego modelu telefonu - Nokia N8 - która zostawia w tyle całą gamę urządzeń z Windows Phone 7.

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy S22 - cena, data premiery, specyfikacja [22.09.2021]
  • Windows 11: zobacz, jak zmienią się aplikacje systemowe

Inni próbują oszacować popularność systemu operacyjnego Microsoftu na podstawie aktywności jego użytkowników. Serwis WMPowerUser twierdzi, że aplikację umożliwiającą wygodne przeglądanie zawartości Facebooka pod Windows Phone 7 pobrało zaledwie 135 tys. osób w ciągu miesiąca. I choć jest to niespecjalnie miarodajny wskaźnik, to pokazuje on ile osób na pewno posiada urządzenie działające pod kontrolą WP7.