Windows Phone 8.1 Update 1 na horyzoncie. Szykują się ciekawe nowości

Jeszcze nie wszyscy użytkownicy smartfonów z oprogramowaniem Microsoftu mieli możliwość zainstalowania najnowszej aktualizacji Windows Phone 8.1, a w sieci pojawiły się już informacje o kolejnej wersji mobilnego systemu operacyjnego pochodzącego z Redmond.

W witrynie WinSupersite pojawiły się informacje na temat nadchodzącej aktualizacji systemu mobilnego od Microsoftu o nazwie Windows Phone 8.1 Update 1. Użytkownicy nie powinni spodziewać się wielu zmian, tak jak to miało miejsce przy uaktualnieniu Windows Phone 8, ale i tak posiadacze smartfonów z oprogramowaniem firmy Satya Nadelli powinni być zadowoleni z zapowiedzianych nowości.

Jedną z głównych zmian ma być możliwość tworzenia folderów na ekranie domowym, na którym obecnie mieszczą się aktywne kafelki w kilku rozmiarach. Drugą nowością ma być systemowe wsparcie dla aktywnych etui z wbudowanymi wyświetlaczami, które będą mogły wyświetlać własne treści niezależnie od tego, co znajduje się na ekranie głównym lub na ekranie blokady.

System ma też dostać wsparcie dla dłuższych przekątnych ekranu. Windows Phone 8.1 radzi sobie bez problemu na urządzeniach o sześciocalowej przekątnej, a Windows Phone 8.1 Update 1 ma działać dobrze nawet na małych, siedmiocalowych tabletach. Nie zabraknie też obsługi nowych rozdzielczości, w tym 1280 na 800 pikseli i 960 na 540 pikseli. Z innych zmian oczekiwać możemy wsparcia Cortany w trybue samochodowym, technologii VoLTE i protokołu o nazwie Network Time. Przewidywana data udostępnienia aktualizacji to sierpień tego roku.

źródło: winsupersite.com