Windows Phone 8.1 - Update 2 potwierdzony przez Microsoft

Choć Microsoft stawia na Windows 10 i w przyszłości tylko ten system będzie w użyciu, nie zapomina póki co o posiadaczach innych wersji "okienek", w tym mobilnych.

Na stronie dla deweloperów Windows Phone pojawiły się informacje o przygotowanych zmianach w Windows 8.1 Update 2. Co prawda Windows 10 Technical Preview dla smartfonów pokazał się niedawno w dystrybucji, a Windows 8.1 przejdzie wkrótce do historii, warto zobaczyć, czym to wydanie systemu zostanie podrasowane. Informacje zebrane w dokumencie "Windows Phone 8.1 GDR2" (GDR - General Distribution Release) pokazują duże zmiany w "Video over LTE" - będzie możliwe ukrywanie przycisku wideorozmowy, ustalanie opisu i nazwy dla każdej, a także ustalanie czasu bez aktywności, po którym wideorozmowa automatycznie się rozłączy. Ma się także pojawić możliwość prowadzenia wideokonferencji.

Windows Phone 8.1 - Update 2 potwierdzony przez Microsoft

Reklama poprzedniej aktualizacji Windows 8.1 (foto: Microsoft)

W interfejsie użytkownika ma zostać wprowadzona funkcja usuwania MSISDN (numeru abonenta), a także opcja wzywania głosem wyłącznie numeru alarmowego. Zmianie ulegną także ustawienia łączenia się w VPN (m.in. funkcja domyślnego włączenia opcji "Połącz się zawsze" z tego typu siecią) oraz warunki korzystania z usług providera. Mniej ważną informacją jest wprowadzenie wsparcia dla czterech egzotycznych języków: Bangla, Khmer, Kiswahili i Lao. Nie wiadomo, kiedy nowa aktualizacja będzie dostępna dla posiadaczy Windows Phone 8.1, ale widać, że Microsoft ciągle nad nią pracuje.

Zobacz również:

  • Nowy wygląd Microsoft Office! Jak zaktualizować?