Windows Phone 8.1: Wyciekł do sieci nowy ekran startowy

System mobilny Microsoftu doczeka się niedługo aktualizacji. W internecie zaczęły pojawiać się zrzuty ekranu prezentujące odświeżony ekran główny pochodzący z Windows Phone 8.1. Użytkownicy będą mieli nowe możliwości personalizacji.

Microsoft planuje w przeciągu najbliższych kilku miesięcy zaktualizować oba swoje systemy operacyjne. Posiadaczy komputerów i tabletów interesuje teraz najbardziej to, co przyniesie nadchodzący Windows 8.1 Spring Update. Użytkownicy smartfonów z oprogramowaniem Microsoftu czekają za to na Windows Phone 8.1.

Nie wiemy jeszcze zbyt dużo o nadchodzącej aktualizacji systemu mobilnego dla smartfonów, ale jedną z nowości ma być możliwość szerszej personalizacji ekranu głównego. Plotki o tym, że Windows Phone 8.1 będzie umożliwiał zmianę tła dla żywych kafelków pojawiły się już kilka tygodni temu. Teraz do internetu trafiły zrzuty ekranu, które pokazują takie rozwiązanie w praktyce.

Zobacz również:

  • Surface Pro X - pierwszy model z Windows 11 i ARM
  • iPhone 14 - modele, cena, specyfikacja techniczna, ciekawostki
Windows Phone 8.1: Wyciekł do sieci nowy ekran startowy

W nowej wersji systemu Windows Phone 8.1 użytkownicy będą mieli najwyraźniej możliwości zmiany tła dla żywych kafelków. Do tej pory możliwe było wybranie jednego koloru, a teraz będzie mógł znaleźć się tam dowolny obrazek. Elementy interfejsu systemowego będą przy tym półprzezroczyste. Microsoft jeszcze nie potwierdził tego, jakie faktycznie zmiany wniesie Windows Phone 8.1. Jest możliwość, że opcja zmiany tapety na głównym pulpicie nie pojawi się w finalnej wersji. Zrzuty ekranu nie są w żadnym razie dowodem.

Nie pozostaje nam nic innego, jak poczekać na oficjalne informacje. Wszystkiego o nadchodzącej aktualizacji mobilnego systemu giganta z Redmond powinniśmy się dowiedzieć już na początku kwietnia. Wtedy odbędzie się konferencja BUILD, na której Microsoft ma zaprezentować Windows Phone 8.1.

źródło: wpcentral.com