Windows Phone 8.1 ma posiadać Action Center, czyli centrum powiadomień

Już niedługo powinna pojawić się pierwsza duża aktualizacja najnowszej edycji systemu Windows Phone. Wygląda na to, że Microsoft w Windows Phone 8.1 wprowadzi nowość dobrze znaną użytkownikom innych systemów, na którą czeka mnóstwo osób zainteresowanych przesiadką na mobilne okienka. Tym udogodnieniem ma być centrum powiadomień nazwane przez jego twórców Action Center.

Dwa wiodące systemy mobilne w postaci Androida od Google i iOS od Apple od dawna mają zaimplementowane własne centra powiadomień. W obu przypadkach do ich przejrzenia wystarczy przesunąć palcem od góry do dołu ekranu w celu rozwinięcia górnej belki. Dzięki temu w jednym miejscu można śledzić informacje o nowych emailach, komentarzach w serwisach społecznościowych itp. W przypadku Windows Phone jego twórcy uznali, że takie jedno miejsce zbierające wszystkie powiadomienia jest zbędne.

Windows Phone 8.1 ma posiadać Action Center, czyli centrum powiadomień

Użytkownicy mobilnego systemu Microsoftu aby śledzić to co się dzieje w aplikacjach mogą dziś skorzystać z aktywnych kafelków. Dzięki temu już na ekranie głównym wyświetlają się najważniejsze informacje. Wygląda jednak na to, że gigant z Redmond powoli zmienia zdanie, a aktywne kafelki nie są wystarczające. Jak donosi serwis The Verge, w najnowszej aktualizacji nazwanej Windows Phone 8.1 możemy się spodziewać wprowadzenia nowego Action Center, czyli właśnie centrum powiadomień. Będzie ono bardzo podobne do rozwiązań znanych z Androida i iOS.

Zobacz również:

  • Powrót do szkoły – jak zapewnić cyfrowe bezpieczeństwo całej rodzinie
Windows Phone 8.1 ma posiadać Action Center, czyli centrum powiadomień

W centrum powiadomień dla Windows Phone 8.1 znajdą się kontrolki pozwalające na zmianę często wykorzystywanych ustawień, takich jak np. włączenie i wyłączenie łączności Wi-Fi i Bluetooth oraz przełącznik trybu samolotowego. Wcześniej te funkcje schowane były głęboko w menu. Oprócz tego znajdą się tutaj wspomniane powiadomienia, które grupowane będą wedle aplikacji, z której pochodzą. Z tego miejsca będzie można przejść bezpośrednio do np. nowej wiadomości w aplikacji poczty lub nowego komentarza na Facebooku, a także oznaczyć powiadomienia jako już odczytane.