Windows Phone 8.1 ma wprowadzić tryb USB OTG

Windows Phone 8.1 ma wprowadzić naprawdę dużo nowości. Oprócz znanego z Androida centrum powiadomień ma w aktualizacji oprogramowania Microsoftu dla smartfonów tryb USB OTG. Na Androidzie pozwala on podłączyć do urządzenia mobilnego między innymi pendrive’a, zewnętrzny czytnik kart pamięci i kontroler do gier.

USB OTG, czyli USB On-The-Go, to tryb pozwalający na podłączenie do urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety, dodatkowych akcesoriów. Aby telefon wykrył np. pamięć masową w postaci pendrive’a, konieczne jest wspieranie tego trybu przez oprogramowanie. Niezbędne jest posiadanie też specjalnej przejściówki, która zmienia wejście microUSB w pełnowymiarowe USB.

Do tej pory z takiej możliwości mogli cieszyć się użytkownicy Androida. Wygląda jednak na to, że tryb USB OTG trafi też do smartfonów z mobilnym systemem operacyjnym Microsoftu. Informacją o tym podzielił się były pracownik Microsoftu, który twierdzi że jest w posiadaniu urządzenia z nową wersją systemu. Jeśli jego doniesienia się potwierdzą, to będzie to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich osób, które będą mogły wykonać aktualizację do Windows Phone 8.1.

Zobacz również:

  • Aktualizacje Windows będą tracić ważność. Co to oznacza?
  • Premiera Redmi Note 11 już w przyszłym tygodniu!
Windows Phone 8.1 ma wprowadzić tryb USB OTG

Na razie mamy jednak sporo niewiadomych. Nawet jeśli tryb OTG się pojawi, to nie ma pewności, czy będzie obsługiwał różne typy akcesoriów, czy tylko pamięci masowe. Warto też dodać, że tryb USB OTG to tylko jedna z nowości, jakie ma wprowadzić Windows Phone 8.1. Użytkownicy czekają też z niecierpliwością na centrum powiadomień, które już dawno wprowadziły konkurencyjne systemy w postaci Androida i iOS.

źródło: phonearena.com