Windows Phone 8.1 - mamy pierwsze zdjęcia centrum powiadomień

W Sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia przedstawiające centrum powiadomień, które zagościć ma na "okienkowych" smartfonach wraz z aktualizacją Windows Phone 8.1.

To pewne, że Microsoft pracuje nad aktualizacją Windows Phone 8.1. Wiemy już też, że wraz z nią użytkownikom "okienkowych" smartfonów zostanie udostępniony cyfrowy głosowy asystent o nazwie Cortana, mający stanowić odpowiedź na podobne rozwiązania dostępne w gadżetach z systemem iOS (Siri) i Android (Google Now). Ponadto powinno pojawić się również centrum powiadomień, która to funkcja, warto zauważyć, od dawna dostępna jest na wspomnianych konkurencyjnych platformach.

Microsoft Cortana

Kilka dni temu w YouTube pojawił się króciutki film (niestety nędznej jakości) mający rzekomo przedstawiać to rozwiązanie:

Centrum powiadomień

Dzisiaj w Sieci możemy już też znaleźć pierwsze zdjęcia potwierdzające doniesienia o centrum powiadomień:

Centrum powiadomień w Windows Phone 8.1

Centrum powiadomień w Windows Phone 8.1

Centrum powiadomień w Windows Phone 8.1

Centrum powiadomień w Windows Phone 8.1

Jak widać, oferuje ono (a konkretnie ustawienia) przyciski, za pomocą których możemy szybko włączyć niektóre funkcje takie jak np. WiFi, czy tryb samolotowy. Ponadto możemy określić, co chcemy widzieć (np. e-maile, wiadomości) oraz zdecydować, czy centrum powiadomień wyświetlane ma być na ekranie blokady.

Windows Phone 8.1 - kiedy premiera?

Obecnie oczekuje się, że podczas kwietniowej konferencji Build Microsoftu.