Windows Phone 8.1: nowe szczegóły dotyczące centrum powiadomień

Jedną z nowości w Windows Phone 8.1 ma być centrum powiadomień podobne do tego, jakie można znaleźć w systemach Google Android i Apple iOS. Dowiedzieliśmy się nieco więcej, jak ma wyglądać jego implementacja.

Do tej pory system mobilny Microsoftu nie posiadał wbudowanego centrum powiadomień, które jest obecne w konkurencyjnych systemach od Google i Apple: Androidzie i iOS. Wygląda jednak na to, że takie rozwiązanie trafi do najnowszej odsłony Windows Phone 8.1, która ma być zaprezentowana w ciągu miesiąca na konferencji Microsoft Build w San Francisco.

Windows Phone 8.1: nowe szczegóły dotyczące centrum powiadomień

Microsoft nie potwierdził jeszcze oficjalnie istnienia Action Center, czyli odpowiednika centrum powiadomień z Androida i iOS w Windows Phone 8.1, ale do sieci trafiły już zdjęcia i zrzuty ekranu je przedstawiające. Wczoraj w serwisie Phone Arena pojawiły się natomiast dokumenty, które mówią o tym, jak nowa funkcja w mobilnym systemie giganta z Redmond ma działać. Jeśli dać im wiarę, będzie to rozwiązanie bliźniacze do tego, które od lat ma u siebie konkurencja.

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na iPhone - zobacz atrakcyjne oferty [Aktualizacja 23.10.2021]
  • Windows 11 będzie posiadał funkcję Wake on Touch - o co chodzi?

Z opublikowanych informacji wynika, że System Windows Phone 8.1 będzie mógł wyświetlić do 20 powiadomień z każdej aplikacji i będą one wyświetlane maksymalnie przez tydzień od wystąpienia zdarzenia. Kliknięcie w powiadomienie ma przenieść użytkownika prosto do aplikacji. Usuwać je zaś będzie można pojedynczo, w grupach lub wszystkie jednocześnie.

Windows Phone 8.1: nowe szczegóły dotyczące centrum powiadomień

Dowiedzieliśmy się też, że powiadomieniami będą mogli zarządzać deweloperzy. Mogą one pozostać na stałe, mogą być grupowane, lub zastępowane nowymi. Twórcy aplikacji na Windows Phone 8.1 będą mogli też stworzyć powiadomienie, które trafi do centrum powiadomień, ale nie wyświetli się na górnym pasku w formie komunikatu typu toast.