Windows Phone 8.1 otrzymał wreszcie prawdziwy menedżer plików

Użytkownicy smartfonów z systemem Windows Phone 8.1 doczekali się narzędzia, na które czekali od wielu lat. W końcu do mobilnego oprogramowania Microsoftu dołączony został menedżer plików pozwalający przeglądać pamięć wewnętrzną i zawartość karty pamięci.

Windows Phone z początku był zbliżony do oprogramowania Apple. W pierwszych wersjach mobilnego systemu Microsoftu użytkownicy nie tylko zostali zmuszeni do korzystania wyłącznie z oficjalnego repozytorium aplikacji, ale podobnie jak w przypadku iOS nie dostali oni dostępu do systemu plików, a dane były przypisane do konkretnej aplikacji.

Microsoft powoli zmienia politykę dotyczącą swojego mobilnego systemu, a kolejne wersje oprogramowania do smartfonów przypominają bardziej Androida, niźli system z iPhone’a i iPada. Co prawda nadal nie ma możliwości instalowania aplikacji spoza sklepu Windows Store, ale użytkownicy mogą już samodzielnie zarządzać swoimi danymi.

Windows Phone 8.1 otrzymał wreszcie prawdziwy menedżer plików

Po wykonaniu nadchodzącej aktualizacji systemu do wersji Windows Phone 8.1 użytkownicy smartfonów z oprogramowaniem Microsoftu będą mogli zainstalować prostą aplikację, która pozwoli im na przeglądanie zawartości pamięci wewnętrznej urządzenia oraz umieszczonej w nim karty pamięci. Z poziomu menedżera plików będzie można otwierać i udostępniać pliki, a także przenosić je, kopiować, zmieniać nazwy i tworzyć nowe foldery.

Aplikację o prostej nazwie Pliki (ang. Files), czyli oficjalny menedżer plików dla telefonów z systemem mobilnym Microsoftu można pobrać bezpłatnie ze sklepu Windows Phone Store. Warunkiem jest posiadanie na urządzeniu oprogramowania Windows Phone 8.1.

źródło: winsupersite.com