Windows Phone 8.1 został udostępniony. Może wgrać go każdy, ale jest mały haczyk

Na konferencji BUILD 2014 Microsoft zapowiedział nową wersję swojego systemu operacyjnego dla smartfonów. Do rynkowego debiutu Windows Phone 8.1 zostało co prawda kilka miesięcy, ale już teraz wczesna wersja rozwojowa oprogramowania mobilnego giganta z Redmond dostępna jest dla twórców aplikacji.

Windows Phone 8.1 to najnowsza wersja systemu operacyjnego rozwijanego przez Microsoft. Pierwsze smartfony działające pod jego kontrolą trafią do sprzedaży dopiero w wakacje, a niedługo później obecne dzisiaj w sklepach i u operatorów telefony mają otrzymać aktualizację. Wiemy już jednak czego się spodziewać po nowym systemie. Informacje pochodzą z konferencji BUILD 2014 oraz od pierwszych testerów nowego oprogramowania.

Udostępnienie wczesnego wydania Windows Phone 8.1 deweloperom ma pomóc twórcom aplikacji przygotować ich programy, aby w dniu premiery rynkowej nowego oprogramowania były one w pełni kompatybilne z nową wersją. W nowej wersji oprogramowania Microsoftu wśród licznych usprawnień jedną z najważniejszych nowości jest wprowadzenie zupełnie nowego ekranu z powiadomieniami, który wygląda bardzo podobnie do tego znanego z Androida i iOS.

Zobacz również:

  • Windows 10, Windows 11: jak znaleźć klucz aktywacyjny systemu?
  • Pierwszy składany telefon Oppo już za miesiąc?
Windows Phone 8.1 został udostępniony. Może wgrać go każdy, ale jest mały haczyk

Niestety, uaktualnienie to nie jest dostępne jeszcze dla wszystkich chętnych. Aby pobrać nową wersję Windows Phone należy być zarejestrowanym jako deweloper, a smartfon również musi być dopisany do listy urządzeń deweloperskich przez Microsoftu. Co prawda możliwe jest uzyskanie statusu dewelopera bez żadnych opłat, ale trzeba pamiętać, że odblokowanie urządzenia może skutkować anulowaniem gwarancji producenta. Co gorsza, nie będzie możliwe cofnięcie takiej aktualizacji.

źródło: windowsphone.com