Windows Phone 8.1 zostanie udostępniony w przeciągu dwóch najbliższych tygodni

Osoby posiadające smartfony z oprogramowaniem Microsoftu z pewnością nie mogą się doczekać aktualizacji systemu do wersji Windows Phone 8.1. Wedle najnowszych zapowiedzi uaktualnienie wprowadzające masę nowych funkcji ma pojawić się już w przyszłym miesiącu.

Windows Phone 8.1 to kolejna wersja systemu operacyjnego Microsoftu przygotowanego z myślą o smartfonach. Prezentacja uaktualnienia odbyła się w kwietniu podczas konferencji BUILD 2014. Nie padła wtedy jednak wiążąca informacja o dacie premiery dla urządzeń, które debiutowały z Windows Phone 8. Co prawda niektórzy użytkownicy testują już teraz Windows Phone 8.1 w wersji Developers Preview, ale to wydanie zostało udostępnione wyłącznie z myślą o twórcach aplikacji.

System Windows Phone 8.1 w wersji przeznaczonej dla deweloperów nie działa jeszcze w pełni prawidłowo. Konsumenci powinni poczekać na oficjalną aktualizację. Wedle najnowszych doniesień pojawi się ona już niedługo. Monit informujący o możliwości wykonania uaktualnienia ma zostać wyświetlony na smartfonach klientów już w połowie lipca.

Windows Phone 8.1 zostanie udostępniony w przeciągu dwóch najbliższych tygodni

Potwierdza to wcześniejsze zapowiedzi wspominające o udostępnieniu Windows Phone 8.1 “początku wakacji”. Aktualizacja oprogramowania dla smartfonów z systemem Microsoftu wprowadzi przy tym sporo zmian, w tym oczekiwane przez wielu użytkowników centrum powiadomień zbliżone kształtem do podobnych rozwiazań znanych z systemów Google Android i Apple iOS.

Użytkownicy smartfonów, które debiutowały z Windows Phone 8, otrzymają do Windows Phone 8 w przeciągu dwóch tygodni, ale już teraz mogą się nową wersją systemu cieszyć użytkownicy smartfonów Lumia 630 i Lumia 635. Debiutowały one od razu z Windows Phone 8.1 w maju tego roku.

źródło: ubergizmo.com