Windows Phone 8 będzie miał premierę 29 października

Microsoft rozesłał zaproszenia na konferencję, podczas której poinformuje o oficjalnym wydaniu systemu Windows Phone 8.

Październik to przełomowy miesiąc dla Microsoftu oraz użytkowników komputerów, smartfonów i tabletów. Pierwszym elektryzującym rynek terminem jest 26 października, kiedy to wydany zostanie oficjalnie system Windows 8 oraz rozpocznie się sprzedaż tabletów Surface.

Drugim okazał się 29 października. Z wysłanych przez Microsoft zaproszeń na konferencję prasową w San Francisco wynika bowiem, że wówczas możemy oczekiwać premiery mobilnego systemu operacyjnego Windows Phone 8. Najprawdopodobniej wraz z nim przedstawione zostaną także korzystające z niego smartfony Nokii (Lumia 920 i 820), HTC (Windows Phone 8X i 8S) i Samsunga (Ativ S).

Windows Phone 7.8

O tym, co zaoferuje system Windows 8 możecie przeczytać w artykule "Windows Phone 8 - co nam zaoferuje nowy system?". Warto tutaj jednak przypomnieć, że obecne smartfony korzystające z Windows Phone nie otrzymają aktualizacji do "ósemki". Mogą za to oczekiwać okrojonej wersji noszącej numer 7.8, która od pełnej będzie się różniła następującymi cechami:

Różnice pomiędzy Windows Phone 7.8 a Windows Phone 8

Różnice pomiędzy Windows Phone 7.8 a Windows Phone 8

Zapraszam przy okazji do zapoznania się z jednym z materiałów dostępnych na YouTube, który prezentuje działanie interfejsu Windows Phone 7.8 na Nokii Lumia 710: