Windows Phone 8 i losowe restarty? Microsoft szykuje "lekarstwo"

Microsoft poinformował, że postara się udostępnić w przyszłym miesiącu poprawkę usuwającą problemy, z którym borykają się użytkownicy systemu Windows Phone 8.

Kilka dni temu na forach Microsoftu i Nokii pojawiły się wpisy niezadowolonych użytkowników smartfonów z systemem Windows Phone 8 (mowa o modelach Lumia 920 i HTC 8X) narzekających na ich losowe restarty, zawieszanie się oraz (w przypadku Lumii) krótki czas pracy na baterii. Gigant z Redmond najwyraźniej wziął sobie do serca te doniesienia i poinformował właśnie, że chyba udało mu się zlokalizować źródło problemu. Zadeklarował też, że odpowiednią poprawkę postara się udostępnić w przyszłym miesiącu. Będzie ją można pobrać w trybie OTA (over the air; bezprzewodowo).

Microsoft niestety nie podał żadnych szczegółów na temat przyczyn problemu. Wiemy jednak, że nad jego rozwiązaniem pracował wspólnie ze swoimi partnerami.

"Pracujemy z Microsoftem [Nokia, HTC - red.] badając te raporty. Zapewnimy aktualizację tak szybko, jak pojawią się nowe informacje" - deklarował niedawno rzecznik Nokii.