Windows Phone 8 - koniec Bing Maps i integracja Skype'a

Wielu z nas bardzo często wykorzystuje swojego smartfona jako nawigację. Czy to do odnalezienia w mieście ulicy, na której nigdy wcześniej nie byliśmy czy podczas wypadu za miasto, urlopu, a nawet służbowej delegacji. Jeśli zaliczasz się do wyżej wymienionych osób to z pewnością zainteresuje Cię pewien fakt, który został ostatnio oficjalnie potwierdzony przez Microsoft.

windows_phone_8

windows_phone_8

Mianowicie chodzi o rezygnację z Bing Maps w Windows Phone 8 "Apollo" i udostępnienie dla wszystkich posiadających słuchawkę z ww. systemem DARMOWEJ aplikacji 3D Nokia Maps. Jest to bardzo dobrze wykonana i zawierająca jedną z lepszych map nawigacja. Program jest całkowicie darmowy, mapę pobieramy podczas dodawania wybranych krajów do listy, a połączenie z internetem wykorzystuje jedynie do znalezienia interesującej nas lokalizacji, aby następnie zaprowadzić nas bezbłędnie do celu. Czegoż można chcieć więcej? W porównaniu do konkurencji, która życzy sobie w przypadku Androida, iOS’a lub nawet alternatywnych aplikacji na Windows Phone dość sporej kwoty, jest to rewelacyjna alternatywa. Sam korzystam i mogę jedynie stwierdzić, że mapa jest o wiele dokładniejsza niż najnowsza wersja Tom Tom’a lub Garmin’a.

Kolejną bardzo ciekawą informacją dotyczącą nawigacji jest fakt rozszerzenia informacji o ruchu o kolejne państwa - Austria, Belgia, Brazylia, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Gracja, Indie, Indonezja, Irlandia, Włochy, Luksemburg, Meksyk, Holandia, Norwegia, Portugalia, Rosja, Północna Afryka, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina i Wielka Brytania. Pewnie szukaliście na liście Polski. Zostawiłem sobie ją na koniec. Oczywiście w naszym państwie też będą takowe informacje. Ciężko powiedzieć czy poza Warszawą obejmą jakieś inne miasta, ale to i tak duży postęp i może z czasem będzie to bardzo przydatne tak samo w naszym kraju jak i poza jego granicami. Warto zauważyć, że informacje o natężeniu ruchu zostaną stopniowo wprowadzone jeszcze przed premierą WP8. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych już mogą cieszyć się taką usługą. Dlatego zachęcam do sprawdzania aktualizacji Nawigacji Nokii, gdyż może już za kilka dni będziemy mogli korzystać z tego oto udogodnienia i przejeżdżając przez jedno z większych miast uda nam się ominąć największe korki i kontynuować podróż bez drastycznych opóźnień.

Przejdźmy teraz do drugiej części artykułu. Od potwierdzenia zakupu Skype'a przez Microsoft było prawie pewne, że stanie się to o czym zaraz przeczytacie.

Dotychczas, aby korzystać z komunikatora, należało go dodatkowo zainstalować w telefonie i mieć uruchomioną aplikację. W WP8 będzie on zintegrowany z systemem tak samo jak Facebook. Dzięki temu wszystko będziemy mieli w jednym miejscu, bez zbędnych aplikacji, bez kombinowania i dublowania kontaktów. Rozwiązanie bardzo dobre i osobiście nie mogę się tego doczekać.

Jest to z pewnością tylko mała część nowości jakie zostaną wprowadzone razem z premierą Windows Phone 8 "Apollo" i z pewnością już niebawem dowiemy się o wielu ciekawych udogodnieniach.