Windows Phone 8 po aktualizacji Apollo+ już z radiem FM

Wiele światowych serwisów powołało się na polski serwis WindowsMania.pl, który opierając się na "własnych źródłach" twierdzi, że Windows Phone 8 pozwoli wkrótce na skorzystanie z radia FM.

Obecnie posiadacze smartfonów chcąc posłuchać radia korzystają często z serwisów takich jak Spotify, lub Pandora. Jeżeli jednak nie mają takiej możliwości, mogą po prostu uruchomić "zwykłe" radio FM.

Kilka miesięcy temu okazało się, że w grupie tej niestety nie znaleźli się posiadacze smartfonów pracujących pod kontrolą systemu Windows Phone 8 (np. modeli Nokia Lumia 920 i 820) i to pomimo tego, że przecież posiadają one odpowiednie wsparcie sprzętowe. Dlaczego tak się stało? Z pojawiających się spekulacji wynika, że opracowujący go inżynierowie po prostu nie zdążyli przygotować odpowiedniego oprogramowania.

Dla niezadowolonych z takiego stanu rzeczy konsumentów mamy jednak dobrą informację. Serwis WindowsMania.pl opierając się na "własnych źródłach" twierdzi bowiem, że już wkrótce Microsoft zamierza wydać aktualizację (prawdopodobnie będzie ona nosiła oznaczenie Apollo+), która zaoferuje wsparcie dla radia FM. Ponadto zapewnić ma ona przeskok z technologii Bluetooth 3.0 do wersji 4.0, wsparcie dla VPN (virtual private network) i WiFi stale podtrzymujące połączenia.

________________________

Mam nadzieję, że doniesienia serwisu WindowsMania wkrótce się sprawdzą.


Zobacz również