Windows Phone Mango - aktualizacje trafiają do telefonów

Użytkownicy smartfonów z systemem operacyjnym Windows Phone 7 otrzymają w końcu aktualizację Mango. Wszystkie urządzenia powinny zostać zaktualizowane w przeciągu kilku najbliższych tygodni. Pojawią się także nowe modele smartfonów oparte na ulepszonej wersji systemu.

Windows Phone 7 Mango
Microsoft pokazał możliwości nowej wersji systemu już w maju. Z aprobatą spotkały się takie zmiany jak rozszerzenie wielozadaniowości na aplikacje zewnętrznych producentów oraz specjalne Huby, które łączą w spójną całość nasze serwisy muzyczne lub społecznościowe.

Aktualizacje te powinny właśnie trafiać to smartfonów z logo Windows na całym świecie. Na nowe modele z Windows Phone Mango trzeba poczekać jeszcze kilka tygodniu. Będą wśród nich m.in. Smasung Omnia W oraz HTC Radar i HTC Titan. Wcześniej zaprezentowany smartfon Fujitsu Toshiba IS12T trafi tylko na rynek japoński.

Windows Phone Mango nazywany jest też Windows Phone 7.5. W tej wersji system mobilny Microsoftu jest mocno odmieniony. Zawiera 500 poprawek dotyczących wielozadaniowości, szybkiego dostępu do informacji i współpracy z różnymi aplikacjami.

Niektóre ze mian to m.in. wyszukiwanie w Bingu z uwzględnieniem lokalizacji, rozszerzone wsparcie Office 365 w pakiecie Microsoft Office oraz poprawiony Music Hub ze zintegrowanym Last.fm i YouTubem.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: