Windows Phone Mango - pierwszy smartfon z nowym systemem zaprezentowany

Smartfon zaprezentowany dzisiaj w Tokio to pierwsze urządzenie powstałe w oparciu o nową edycję systemu Microsoft Phone znaną jako Mango. Jest on pierwszym z kilku nowych smartfonów działających pod kontrolą mobilnego systemu Microsoft, które mają ukazać się w najbliższych miesiącach.

Fujitsu Toshiba IS12T - prezentacja smartfonów w Tokio
Nowa edycja sytemu Windows Phone oraz kolejne smartfony działające w oparciu o Mango mają polepszyć sytuację Microsoftu na rynku mobilnym. Na razie firma ta nie odniosła spodziewanego sukcesu, a jej smartfony nie sprzedają się tak dobrze jak urządzenia z systemami Android oraz iOS.

Z badań IDC wynika, że platforma Windows Phone traci udziały w rynku. W pierwszym kwartale 2010 miała 7,1 procent, a po roku już tylko 2,7. Liczba sprzedanych urządzeń z systemami mobilnymi Microsoftu (Windows Phone i Windows Mobile) spadła w tym czasie z 3,9 mln do 2,8 mln.

Zobacz również:

  • Windows 11: nowości, które warto poznać

Windows Phone 7.5 Mango wprowadza około 500 poprawek do mobilnej platformy Microsoftu. Wśród nich są widok rozmowy ułatwiający długie dyskusje oraz wątki, które łączą wiadomości z sms-ów, chatu Facebooka i komunikatora. Wprowadzono także przeglądarkę Internet Explorer 9 i inne usprawnienia.

Nowy smartfon tylko w Japonii

Pierwszym smartfonem, który od podstaw stworzony został przy zastosowaniu systemu Mango jest Fujitsu Toshiba IS12T. Trafi on na rynek we wrześniu, ale jedynie w Japonii. Niedługo jednak pojawią się także smartfony wykorzystujące Windows Phone 7.5 wyprodukowane przez Acera, ZTE i oczywiście przez Nokię.

Fiński producent telefonów podobnie jak Microsoft traci udziały w rynku mobilnym, ale obie firmy liczą, że połączenie ich wielkiego potencjału przyniesie znaczną poprawę tej sytuacji.

My poczekamy jeszcze pewnie parę tygodni na prezentację nowych urządzeń z Windows Phone Mango, a japońscy klienci mogą już bliżej przyjrzeć się nowemu smartfonowi, który trafi na ich rynek za nieco ponad miesiąc. Dysponuje on 3,7-calowym ekranem i 13,2 Mpix aparatem. Aparat ma 32 GB wbudowanej pamięci i jest wodoodporny, co można zobaczyć na poniższym filmie.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: