Windows Phone Marketplace i Android Market rosną najszybciej

Android Market i Windows Phone Marketplace to sklepy, które najszybciej się rozwijają - wynika z badań przeprowadzonych przez Distimo. Oba z nich udostępniły w styczniu największą procentowo liczbę nowych aplikacji.

Distimo wskazuje na to, że oba sklepy wyraźnie wyprzedzają konkurencję pod względem wzrostu liczby aplikacji w styczniu bieżącego roku. Android Market powiększył się o 18 pkt. procentowych, a Windows Phone Marketplace aż o 30 pkt.

Android ma w swoim katalogu 22 tys. 997 aplikacji do ściągnięcia i jak podkreśla Distimo - jako jedyny sklep posiada więcej darmowych aplikacji aniżeli płatnych. Młodszy od niego Windows Phone Marketplace ma ich jak dotąd tylko 1603.

Wzrost posiadanych aplikacji pozwolił Android Market na umocnienie swojej drugiej pozycji na rynku (sklep przegrywa tylko z App Store'm). Windows Phone Marketplace z kolei doścignął market App Catalog a prognozy wskazują na to, że już za kilka miesięcy ma szanse na prześcignięcie App World'a.

Co ciekawe lider rynku, App Store, zanotował tylko wzrost o 1 pkt procentowy wśród aplikacji dla iPhone'a. Mimo tego jego zasięg jest w dalszym ciągu ponad dwukrotnie większy aniżeli Android Marketu.

Pełna wersja raportu dostępna jest na stronie distimo.com.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: