Windows Phone Marketplace rośnie. Ma już 50 tys. aplikacji!

Serwis Windows Phone Marketplace radzi sobie bardzo dobrze. Właśnie powiadomił, że oferuje już ponad 50 tysięcy aplikacji.

Platforma Windows Phone Marketplace została uruchomiona w październiku poprzedniego roku. Dzisiaj Microsoft z dumą poinformował, że oferuje już ona ponad 50 tysięcy aplikacji.

Oczywiście obecnie nie ma ona porównania z Apple App Store i Google Android Market, które mogą się pochwalić, odpowiednio, 500 000 i 400 000 aplikacji. Aby jednak w pełni docenić wynik Windows Phone Marketplace warto przytoczyć kilka danych:

- wspomniane 50 000 aplikacji serwis Microsoftu osiągnął po 14 miesiącach działania

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]

- serwis Apple poradził sobie z tym zadaniem tylko dwa miesiące szybciej

- serwisowi Google zajęło to aż 19 miesięcy.

Jak widać, Windows Phone Marketplace radzi sobie bardzo dobrze. Co więcej, ostatnio odnotowuje najbardziej dynamiczny wzrost w historii. W drugiej połowie listopada chwalił się bowiem zbiorem 40 tysięcy aplikacji, co oznacza, że przez zaledwie 40 dni "uzbierał" ich kolejne 10 tysięcy.

Obecnie w serwisie 58% aplikacji jest darmowych, 14% płatnych z dostępną wersją trial i 29% płatnych. Dokładny podział ze względu na poszczególne treści prezentuje natomiast znajdująca się na górze grafika (źródło: allaboutwindowsphone.com)

________

To bardzo dobrze, że w Windows Phone Marketplace pojawia się coraz więcej aplikacji. Na rynku jest bowiem rzesza osób, które stawiają na mobilny system Microsoftu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: