Windows Phone doczeka się w tym roku dwóch aktualizacji

Microsoft pracuje nad aktualizacją dla swojego systemu mobilnego. Poznaliśmy już przewidywaną datę udostępnienia Windows Phone 8.1 dla deweloperów. Wedle niektórych źródeł możemy spodziewać się w tym roku też nie jednego, a dwóch dużych uaktualnień oprogramowania giganta z Redmond dla smartfonów.

Firma Satya Nadelli zaprezentowała podczas konferencji BUILD najnowsze wydanie rozwijanego przez siebie systemu dla smartfonów o nazwie Windows Phone 8.1. Niestety, nadal nie ma informacji dotyczącej dokładnej daty, kiedy trafi do sprzedaży pierwszy smartfon działający w oparciu o to oprogramowanie, którym ma nowa Nokia Lumia 930. Wiemy natomiast w przybliżeniu, kiedy dostęp do nowych mobilnych okienek dostaną deweloperzy aplikacji mobilnych.

Joe Belfiore, będący członkiem zespołu odpowiedzialnego za system Windows Phone 8.1, zapowiedział na Twitterze, że deweloperzy mają otrzymać dostęp “w pierwszej połowie kwietnia”. Microsoft powinien więc zakończyć prace nad nowym systemem w przeciągu najbliższego tygodnia. Pierwsze telefony z Windows Phone 8.1 mają zadebiutować już w czerwcu, a w lipcu i sierpniu mają zostać zaktualizowane wybrane telefony obecne już teraz na rynku.

Zobacz również:

  • Windows 11 - funkcje, które warto poznać
  • Apple Watch Series 7 - ceny, przecieki, oficjalne informacje [17.10.2021]
  • Windows 11 będzie posiadał funkcję Wake on Touch - o co chodzi?
Windows Phone doczeka się w tym roku dwóch aktualizacji

Jak donosi natomiast serwis WP Central, system Windows Phone 8.1 ma otrzymać w tym roku też dwie duże aktualizacje oprogramowania nie licząc małych łatek oznaczone (najpewniej) GDR 1 i GDR2. Trzecia aktualizacja GDR3 ma pojawić się natomiast już na wiosnę 2015 roku, a kolejne wydanie mobilnego Windowsa oznaczone nowym numerem ma pojawić się w pierwszej połowie przyszłego roku wraz z nowym Windowsem Treshold.

źródło: wpcentral.com