Windows Phone i Windows RT za darmo. Google powinno zacząć się bać?

Microsoft zamierza podobno skończyć z pobieraniem opłat licencyjnych za systemy Windows Phone i Windows RT.

Serwis The Verge opierając się na źródłach wewnątrz Microsoftu twierdzi, że zamierza on skuteczniej powalczyć z iOS i Androidem. W jaki sposób? Wraz z wydaniem fali aktualizacji o kodowej nazwie "Threshold" (ma to nastąpić podobno wiosną 2015 roku), która prawdopodobnie stanowić będzie poważny krok w kierunku zunifikowania różnych platform, planuje bowiem zrezygnować z opłat licencyjnych, które producenci sprzętu obecnie wnoszą za systemy Windows Phone i Windows RT.

Microsoft straci sporo zysków?

Nie. Pamiętajmy bowiem, że w przypadku Windows Phone 80% zysków pochodziło od Nokii, której mobilny dział zostanie wkrótce przejęty przez Microsoft. O Windows RT...nie warto nawet wspominać.

Zobacz również:

  • Windows 11 uruchomisz z procesorami Kaby Lake. Intel dotrzymał słowa
  • Windows 11 będzie posiadał funkcję Wake on Touch - o co chodzi?

Microsodt będzie w ogóle zarabiał?

Tak, a przynajmniej taki ma zamiar. Zamiast pobierać opłaty za licencję zamierza generować zyski na aplikacjach, usługach i reklamie.

Czy to może się udać?

Kto wie...W każdym razie może przełożyć się na większe zainteresowanie "okienkami" producentów sprzętu (w przypadku tabletów "okienkowa" platforma obecnie dogorywa), którzy przedstawiając szerszą i bardziej atrakcyjną cenowo ofertę mogą przyciągnąć konsumentów. To z kolei zachęciłoby programistów i pozwoliło na rozbudowanie biblioteki aplikacji.

Co sądzicie na ten temat?