Windows Phone najbardziej na świecie "kochany" jest w...Polsce

Udział systemu Windows Phone na świecie jest znikomy. W Polsce mamy do czynienia z zupełnie inną sytuacją.

Platforma Windows Phone nie może osiągnąć znaczącej pozycji na światowym rynku smartfonów zdominowanym obecnie przez Androida oraz iOS. Według firmy analitycznej Gartner w czwartym kwartale 2012 roku jej udział wyniósł zaledwie 3%.

Różnice pomiędzy popularnością WP w różnych regionach naszego globu są jednak bardzo zauważalne. Najczęściej na zakup "okienkowych" smartfonów decydują się mieszkańcy Europy Środkowo-Wschodniej (7,8%). Zagłębiając się dalej w te statystyki okazuje się natomiast, że szczególnym uznaniem darzą je...Polacy.

Informację tę potwierdził podczas targów MWC Marc Toumelin, szef regionalny działu Windows Phone w Microsofcie, który przyznał, że w naszym kraju do WP należy aż 16,3% rynku smartfonów, co jest rekordową wartością. Wynik ten został tak wyśrubowany przede wszystkim przez tani model Lumia 610.

Dlaczego Polacy tak lubią WP? Zdaniem Toumelina powody są dwa:

- nasz rynek jest bardzo wrażliwy na cenę, więc całkiem przyzwoita Lumia 610 skusiła wielu z nas

- Polacy są po prostu znacznie bardziej od innych nacji przywiązani do marki Nokia

Biorąc to pod uwagę być może w naszym kraju przyjmie się więc również mobilna platforma Mozilli, czyli Firefox OS? Dostarczana ona ma być przecież wraz z najtańszymi smartfonami, z których pierwszy pojawi się w ofercie T-Mobile już latem.

________________

Z jednej strony to bardzo ciekawe dane. Z drugiej jednak są one dosyć przykre, gdyż pokazują niestety, jak jesteśmy biednym społeczeństwem...


Zobacz również