Windows Phone wkrótce nie pozwoli na uruchomienie Skype

Masz smartfon z Windows Phone i korzystasz ze Skype? Za kilka miesięcy nie będziesz już miał takiej możliwości...

Microsoft poinformował, że w przypadku starszych wersji jego mobilnej platformy - Windows Phone 8 i Windows Phone 8.1 - Skype nie będzie otrzymywał od października aktualizacji. Później prawdopodobnie zostanie ograniczona jego funkcjonalność (niestety obecnie nie wiadomo w jakim zakresie) natomiast "na początku" 2017 roku właściciele smartfonów z wspomnianymi wersjami "okienek" zostaną całkowicie pozbawieni możliwości korzystania z komunikatora.

Windows RT też bez Skype

Dokładnie taką samą decyzję Microsoft podjął w stosunku do platformy Windows RT. Użytkownicy sprzętu zbudowanego w oparciu o architekturę ARM również zostaną pozbawieni od października aktualizacji dla Skype oraz części funkcji. Docelowo - również na początku 2017 roku - nie będą mogli w ogóle korzystać z komunikatora.

Skąd taka decyzja?

"Poprzez skupienie się na urządzeniach i systemach operacyjnych, z których korzysta większość naszych użytkowników, będziemy mogli skoncentrować nasze wysiłki na tym co najważniejsze, czyli jakości połączeń i nowych funkcjach" - tłumaczy Microsoft, co oznacza, że jeżeli chodzi o mobilne "okienka" Skype będzie dostępny jedynie dla urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Windows 10 Mobile.

Podsumowując, Microsoft po raz kolejny rozczarował znaczną część użytkowników "okienkowych" smartfonów. Warto bowiem przypomnieć, że aktualizacją do Windows 10 Mobile objął tylko ok. 50% smartfonów z Windows Phone.