Windows Phone z nowym rekordem popularności w Europie

Popularność Windows Phone na pięciu największych rynkach europejskich rośnie z miesiąca na miesiąc. System Microsoftu może się w końcu pochwalić dwucyfrowym wynikiem.

Firma analityczna Kantar Worldpanel zbadała udział poszczegółnych mobilnych systemów operacyjnych na pięciu największych rynkach Europy (Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy i Hiszpania) biorąc pod uwagę okres sierpień-październik tego roku. Z przygotowanego przez nią na tej podstawie raportu wynika, że:

- Windows Phone w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego odnotował ponad dwukrotny wzrost popularności pierwszy raz w historii przekraczając 10% (wzrost o 5,5 punktu procentowego)

- największy wzrost popularności Windows Phone odnotowano w Wielkiej Brytanii (o 7,4 punktu procentowego; z 4,6% do 12%)

Zobacz również:

  • Oto realme GT Neo2T. Świetne parametry i jeszcze lepsza cena!
  • Apple Watch Series 7 - ceny, przecieki, oficjalne informacje [19.10.2021]
  • Windows 11 będzie posiadał funkcję Wake on Touch - o co chodzi?

- największy udział w ekspansji Windows Phone miały smartfony Lumia 520 i 620. Przy tej okazji warto więc dodać, że pierwszy z nich doczekał się właśnie następcy w postaci modelu Lumia 525, który oferuje w zasadzie jedno, ale za to istotne usprawnienie w postaci zwiększenia pamięci RAM (1 GB).

Android, iOS

Sytuacja konkurentów Windows Phone w badanym okresie wyglądała następująco:

- Android: 70,9% (wzrost o 7 punktów procentowych w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego)

- iOS: 15,8% (spadek o 5,4 punktu procentowego)