Windows Phone z rekordową sprzedażą w okresie świątecznym

Microsoftu twierdzi, że smartfony z Windows Phone radzą sobie coraz lepiej w starciu z iPhone'ami Apple. Szkoda, że nie podał przy tym żadnych konkretnych danych dotyczących ich sprzedaży...

Microsoft pochwalił się kilkoma danymi na temat popularności swojej mobilnej platformy. Wynika z nich, że:

- Windows Phone to obecnie drugi najpopularniejszy system na 14 rynkach, w tym w Polsce

- smartfony z Windows Phone sprzedają się lepiej na 24 rynkach, wśród których ponownie znalazła się Polska

Dowiedzieliśmy się też, że klienci sięgali po smartfony z Windows Phone w zakończonym niedawno okresie świątecznym prawie dwa razy częściej niż w poprzednim oraz, że w trzecim kwartale 2013 roku to właśnie platforma Microsoftu najszybciej się rozwijała (wzrost o 156% rok do roku).

Zobacz również:

  • Apple Watch Series 7 - ceny, przecieki, oficjalne informacje [17.10.2021]
  • Sprawdź, czy Twóje hasła na iPhone są zagrożone!

"Nasza oferta stale się poszerza: od flagowych nagradzanych urządzeń takich jak Nokia Lumia 928/1020/1520 do najnowszych przystępnych cenowo modeli Lumia 520/625/1320 i Huawei W1/W2" - podkreśla dodatkowo rzecznik Microsoftu.

Jest lepiej, ale czy naprawdę dobrze?

Niestety Microsoft nie podał żadnych konkretnych liczb. Warto jednakże przypomnieć, że w marcu poprzedniego roku Windows Phone był drugim najpopularniejszym systemem na 7 rynkach. Z drugiej strony można też zauważyć, że "okienkowy" system świętuje sukcesy jedynie na rynkach rozwijających się, gdzie barierą dla chcących kupić iPhone'a jest jego wysoka cena.